Een koper van een Duitse chemische fabriek stuurde ons vorige maand een offerteaanvraag met een notitie die een lang gesprek op gang bracht: "We hebben altijd C276 gespecificeerd voor onze zuurleidingen, maar onze corrosieadviseur zegt dat C22 de betere keuze is voor deze service. Hij heeft waarschijnlijk gelijk, maar niemand in ons team heeft C22 daadwerkelijk in pijpvorm gebruikt. Kunt u ons uitleggen waarom?"
Die vraag - "waarom C22, en wanneer?" - komt vaker voor dan de meeste leveranciers toegeven.Hastelloy C276is al tientallen jaren de standaard nikkellegering voor agressieve chemische toepassingen, en met goede redenen. Maar C22 is geen marketingupgrade. Het is een andere chemie die is ontworpen voor verschillende gebruiksomstandigheden, en in de juiste omgeving presteert het met een meetbare marge beter dan C276. In de verkeerde omgeving kost het specificeren ervan geld.
Dit artikel geeft antwoord op de acht vragen die kopers eigenlijk stellen als ze overwegenLegering C22 pijpvoor het eerst - chemie, corrosiegegevens, als-gelaste prestaties, afmetingen, prijs en wanneer u in plaats daarvan bij C276 moet blijven. Volledig product, geen vulmiddel.
Productformulieren
Staaf & Stang
Plaat & Blad
Spoel en strip
Pijp & Buis
Montage: flens, T-stuk, elleboog, verloopstuk etc.
Smeden: ring, schacht, cirkel, blok etc.

Vraag 1: We hebben altijd C276 gebruikt. Waarom zouden we overstappen op C22?
OmdatHastelloy C22heeft meer chroom en C276 heeft meer molybdeen, en dat verschil is van belang wanneer uw dienst oxideert of gemengd-oxideert-reducerend in plaats van puur reducerend.
C276 is ontworpen voor heet zoutzuur, nat chloor en sterk reducerende omstandigheden - omgevingen waar molybdeen het zware werk doet. C22 werd later ontworpen met een andere balans: meer chroom voor oxiderende media, iets minder molybdeen maar nog steeds substantieel, en een metallurgische aanpassing die de laswarmte-beïnvloede zone veel beter bestand maakt tegen intergranulaire aanvallen.
Als uw dienst geconcentreerde HCl op temperatuur is, is C276 nog steeds het juiste antwoord. Als uw service betrekking heeft op het oxideren van zuren, gemengde zuurstromen, slurries voor het ontzwavelen van rookgassen, of in het veld-gelaste buizen die niet na-gegloeid kunnen worden, verdient C22 zijn premie - en de premie is niet klein.
Vraag 2: Wat is er eigenlijk anders in de chemie?
De compositietafel vertelt het verhaal. De getallen die er toe doen zijn chroom en molybdeen - en ze bewegen zich in tegengestelde richtingen tussen de twee kwaliteiten.
| Element | C22 (UNS N06022) | C276 (UNS N10276) | Wat het verschil betekent |
|---|---|---|---|
| Chroom | 20.0 – 22.5 | 14.5 – 16.5 | C22 heeft ~37% meer Cr → sterkere passieve film in oxiderende media |
| Molybdeen | 12.5 – 14.5 | 15.0 – 17.0 | C276 heeft ~18% meer Mo → beter in het reduceren van zuren |
| Wolfraam | 2.5 – 3.5 | 3.0 – 4.5 | Vergelijkbaar; beide gebruiken W voor putweerstand |
| Koolstof | Kleiner dan of gelijk aan 0,015 | Kleiner dan of gelijk aan 0,010 | Beide laag; C276 iets lager |
| Ijzer | 2.0 – 6.0 | 4.0 – 7.0 | C22 iets lager |
| Nikkel | Evenwicht | Evenwicht | Zelfde basis |
| PREN (berekend) | ~ 65 | ~ 69 | C276 heeft een hoger putweerstandsequivalent |
De chroomtoename in C22 is niet stapsgewijs - het is een sprong van 37% ten opzichte van C276. Dat is wat C22 zijn voorsprong geeft bij oxiderende zuren, nat chloor met oxiderende onzuiverheden en gemengde-zure processtromen waarbij de chemie niet zuiver reduceert. De molybdeenreductie is reëel maar bescheiden. - C22 bevat nog steeds 12,5–14,5% Mo, wat meer is dan de meeste nikkellegeringen. Het netto-effect: legering C22 offert een kleine hoeveelheid reducerende-zuurprestaties op om een grote hoeveelheid oxiderende en gemengde-milieuprestaties te verkrijgen.
Vraag 3: Hoeveel beter is C22 bij het oxideren? Geef mij cijfers.
Dit is de vraag die de meeste leverancierspagina's ontwijken, omdat ze niet over de corrosiesnelheidsgegevens beschikken. Hier is het.
De relevante test voor intergranulaire corrosieweerstand in Ni-Cr-Mo-legeringen is ASTM G28. Methode A gebruikt kokend ijzersulfaat-zwavelzuur (een oxiderend testmedium), en methode B gebruikt kokend ijzerchloride-zoutzuur (agressiever, test zowel putcorrosie als intergranulaire weerstand).
| ASTM G28-test | C22 Corrosiesnelheid (mm/jr) | C276 Corrosiesnelheid (mm/jr) | Interpretatie |
|---|---|---|---|
| Methode A (oxidatiemedium) | ~ 0.30 | ~ 0.50 – 0.60 | C22 is ~40% lager → beter oxiderend-gemiddelde weerstand |
| Methode B (agressief gemengd) | ~ 3.0 | ~ 3.5 – 4.0 | C22 is bescheiden beter in gemengde omstandigheden |
| ASTM G48 Methode A (pitting, CPT) | ~ 105 – 115 graden | ~ 115 – 125 graden | C276 heeft een iets hogere CPT → iets betere zuivere putjes |
| ASTM G48 Methode B (spleet, CCT) | ~ 75 – 85 graden | ~ 70 – 80 graden | C22 heeft een iets hogere CCT → marginaal beter in spleetomstandigheden |
De G48-puttingscijfers zullen u misschien verrassen: C276 heeft een marginaal hogere kritische puttemperatuur dan C22, omdat het hogere molybdeen en wolfraam van C276 de PREN naar ~69 duwen versus C22's ~65. Maar de cijfers van de G28-methode A vertellen de andere helft van het verhaal - in een oxiderend testmedium corrodeert C22 ~40% minder dan C276. Dat is het chroomvoordeel in actie.
De praktische afhaalmogelijkheid voor pijpleidingen: als uw lijn oxiderende zuren (salpeterzuur, chroomzuur, ijzerchloride met oxidatiemiddelen) of gemengde processtromen transporteert waarbij de chemie schommelt tussen oxiderend en reducerend, vertaalt het G28A-voordeel van C22 zich in een langere levensduur. Als uw lijn geconcentreerde HCl bevat, wint de hogere PREN- en Mo-inhoud van C276.
Vraag 4: Hoe zit het met de-gelaste prestaties? We kunnen geen-lasgloeien in het veld uitvoeren.
Dit is waar C22 zich scheidt van C276 voor leidingwerk, en het is de meest voorkomende reden waarom we kopers zien upgraden.
Zowel C22 als C276 zijn legeringen met een laag-koolstofgehalte die geen warmtebehandeling na- het lassen vereisen vanwege carbideprecipitatie. Het verschil zit in de corrosieweerstand van de laswarmte-geïnfecteerde zone (HAZ). C276 kan, wanneer het wordt gelast, een smalle band van carbide en intermetallische precipitaten vormen aan de korrelgrenzen in de HAZ. Deze band is gevoelig voor intergranulaire aantasting in agressieve media - een probleem dat niet naar voren komt bij het testen van basismetalen, maar wel opduikt tijdens gebruik, meestal bij de las.
C22 is door de chemie-ontworpen om deze HAZ-neerslag te onderdrukken. Het resultaat is meetbaar: gepubliceerde gegevens over C22 in sterk chloride-vervuilde gemengde-zure omgevingen (typische FGD-omstandigheden) laten een HAZ-corrosiesnelheid zien van 0,04 – 0,07 mm/jr - die in wezen overeenkomt met het basismetaal. C276 laat onder dezelfde omstandigheden een HAZ-waarde zien die 2 – 3× hoger is dan die van het basismetaal.
Voor veld-gelaste pijpspoelen - waarbij u het geheel niet in een oven kunt plaatsen voor oplossingsgloeien - is dit de doorslaggevende factor. Een Duitse chemische fabriek die gemengde-zuurprocesleidingen door een pijpenrek laat lopen, kan niet gemakkelijk-een veldlas van 15 cm nalassen. Met C22 kunt u die stap met vertrouwen overslaan.Legering C276in dezelfde situatie is ofwel een gekwalificeerde WPS nodig met een zeer strakke regeling van de warmte-inbreng, ofwel een na-lasoplossing die fysiek onmogelijk kan zijn.
Dit is de reden waarom de corrosieadviseur van de koper C22 aanbeveelde: hun service is een gemengde oxiderende-reducerende zuurstroom, en hun pijpleidingen zijn in het veld-gelaste spoelen in een bestaande fabriek. C276 zou werken, maar het HAZ-voordeel van C22 elimineert een storingsmodus die lekkages heeft veroorzaakt in hun oudere C276-lijnen.
Vraag 5: Kost C22 meer? Hoeveel meer?
Ja. Voor C22 geldt doorgaans een premie van 10 – 15% ten opzichte van C276 bij buizen met een kleine- diameter (NPS 1/2" – 4"), en dit wordt verkleind tot 5 - 10% bij grotere maten. De premie komt uit twee bronnen: een iets lager productievolume (C276 is breder op de markt verkrijgbaar) en het hogere chroomgehalte.
Maar de materiaalprijs is slechts een deel van de geïnstalleerde kostenvergelijking. Als C22 de vereiste na-lasoplossing uitgloeien - en voor veld-gelaste spoelen in een bestaande fabriek elimineert, doet dit vaak - de besparingen op de fabricagekosten groter kunnen zijn dan de materiaalpremie. Een na-lasoplossing uitgloeien op een pijpspoel betekent oventijd, transport en planningsimpact. Het overslaan ervan omdat de HAZ van C22 het niet nodig heeft, is waar het echte geld zit.
Het omgekeerde is ook waar: als uw dienst puur reducerend is en C276 dit afhandelt tegen lagere materiaalkosten met gelijkwaardige prestaties, is upgraden naar C22 geld uitgeven aan chemie die u niet zult gebruiken. De beslissing moet worden bepaald door de gebruiksomstandigheden, niet door de naam van de legering.
Q6: Welke maten en vormen kan ik eigenlijk bestellen?
C22-buis is verkrijgbaar in dezelfde vormen en normen alsC276- de ASTM-specificaties dekken beide kwaliteiten op identieke wijze.
| Formulier | Standaard | Typisch bereik |
|---|---|---|
| Naadloze pijp | ASTM B622 / ASME SB622 | NPS 1/2" – 24" (DN15 – 600), Sch 5S – XXS |
| Gelaste pijp | ASTM B619 / ASME SB619 | Grotere diameters, Klasse 1 of Klasse 2 |
| Gelaste buis | ASTM B626 / ASME SB626 | Warmtewisselaar en instrumentatiebuis |
| Lengtes knippen | - | Willekeurig (3 – 7 m) of bevestigd op tekening, vlak of afgeschuind volgens ASME B16.25 |
De meeste vragen die we behandelen, hebben betrekking op ASTM B622 naadloze buizen in NPS 1/2" tot 6", Sch 40S en 80S, oplossingsgegloeid. Voor warmtewisselaars in oxidatie- of gemengd-zuurbedrijf is ASTM B626-buis de gebruikelijke keuze-. Als uw tekening verwijst naar een ASME-code, specificeer dan de SB-versie (SB622 / SB619).
Toevoegmetaal voor C22-lassen is ERNiCrMo-10 (AWS A5.14). Gebruik geen C276-vulmiddel (ERNiCrMo-4) op C22-basismetaal - de scheikundige mismatch doet het HAZ-voordeel waar u voor betaalt teniet.
V7: Wanneer moet ik bij C276 blijven in plaats van upgraden?
Weten wanneer u niet moet upgraden, is meer waard dan welke korting dan ook. Blijf bij C276 wanneer:
De service is geconcentreerd zoutzuur bij verhoogde temperatuur.Het hogere molybdeen (15–17%) van C276 geeft het een voorsprong op het gebied van puur reducerend zuur. C22 is hier voldoende maar niet optimaal.
De service is puur reducerend zonder oxiderende excursies.Als de processtroom nooit oxideert, wordt het chroomvoordeel van C22 niet benut.
In zuiver chloride heeft u maximale putweerstand nodig.De PREN van C276 (~69) is hoger dan die van C22 (~65). Alleen al voor putjes in zeewater heeft C276 een marginale voorsprong - hoewel beide in de praktijk enorm over-gespecificeerd zijn voor zeewaterleidingen.
Beschikbaarheid en doorlooptijd zijn van cruciaal belang.C276 heeft een bredere mondiale voorraad. Als de projectplanning niet kan wachten op een C22-walsrol, is C276 de pragmatische keuze.
U vervangt een sectie in een bestaande C276-lijn.Verschillende metaallassen tussen C22 en C276 zijn mogelijk, maar voor een soortgelijke -voor- vervanging is het matchen met het bestaande materiaal eenvoudiger.
Als geen van deze omstandigheden van toepassing is en uw service betrekking heeft op oxiderende zuren, gemengde stromen of veld-gelaste spoelen, is C22 de eerlijke technische aanbeveling.
Vraag 8: Hoe controleer ik of ik echte C22 krijg?
Drie controles bij aflevering, hetzelfde als voor C276 maar met verschillende doelnummers:
MTR-samenstelling.Bevestig Cr 20,0–22,5%, Mo 12,5–14,5%, W 2,5–3,5%, C Minder dan of gelijk aan 0,015%. Een certificaat waarop chroom 16% wordt weergegeven, is C276, niet C.22 - Dit is het meest voorkomende vervangingsprobleem, omdat de twee kwaliteiten er fysiek identiek uitzien.
PMI (XRF).Uit de hand uitgevoerde tests op de partij moeten de Cr/Mo-vingerafdruk bevestigen. C22 meet merkbaar meer chroom dan C276 -. Het verschil is duidelijk op een gekalibreerd instrument.
ASTM G28 Methode A-certificaat.Voor kritisch onderhoud dient u de G28A-corrosiesnelheid op het certificaat aan te vragen. Een waarde rond 0,3 mm/jr komt overeen met goed gegloeid C22. Een waarde boven 0,6 mm/jr duidt op een verkeerde warmtebehandeling of verkeerd materiaal.
Veelgestelde vragen
Is Hastelloy C22 beter dan C276?
Geen van beide is universeel beter. C22 is beter in oxiderende en gemengde-oxiderende-verminderende service en in-gelaste constructies. C276 is beter in zuiver reducerend zuurgebruik en heeft een iets hogere putweerstand. De juiste vraag is: "welke past bij mijn dienst?"
KanC22 pijpworden gebruikt in zeewater?
Ja - zowel C22 als C276 zijn uitstekend in zeewater. C22 heeft een iets hogere kritische spleettemperatuur, wat van belang is bij flensverbindingen en onder-afzettingsgebieden. Voor de meeste zeewaterleidingen zijn beide legeringen ruim voldoende, en de keuze wordt bepaald door de secundaire chemische werking en beschikbaarheid.
Heeft C22-buis een warmtebehandeling na- het lassen nodig?
Nee. C22 is ontworpen voor -gelast gebruik - de chemie onderdrukt de neerslag van gevaarlijke stoffen die C276 aantast. Dit is een van de belangrijkste redenen waarom kopers upgraden van C276 naar C22 voor veld-gelaste pijpspoelen.
Wat is de maximale bedrijfstemperatuur voor C22-buis?
Voor corrosieservice, ongeveer 650 graden. Daarboven slaan secundaire fasen neer en neemt de corrosieweerstand af. Controleer voor het drukontwerp de toegestane spanningen van ASME Sectie II Deel D bij uw ontwerptemperatuur.
Welk vulmetaal gebruik ik voor het lassen van C22-buis?
ERNiCrMo-10 (AWS A5.14). Gebruik geen C276-vulmiddel (ERNiCrMo-4) op C22 -. De chemie-mismatch vermindert de as-gelaste HAZ-corrosieweerstand waarvoor u betaalt.
Overweegt u C22-buizen voor oxiderende, gemengde-zuur- of veld-gelaste toepassingen?
HUITONG-benodigdhedenHastelloy C22(UNS N06022, 2.4602) naadloze en gelaste buis volgens ASTM B622/B619 met EN 10204 3.1/3.2 MTC, PMI-verificatie en ASTM G28-certificaten op aanvraag. Stuur uw maatlijst en servicevoorwaarden naarmarket@htpipe.comof WhatsAppen+86-19339900201- en als C276 beter bij uw service past, laten we u dit weten voordat u betaalt voor een upgrade die u niet nodig heeft.





